Jak szybko wyjść z długów?

Na pewno wiele rzeczy bardziej stresujących od samego zadłużenia. Zastanawiamy się w jak szybki sposób możemy się ich pozbyć i nie mieć na głowie wierzycieli. Jest to dość trudne, ale na szczęście są jeszcze eksperci, którzy pokażą nam w jak prosty sposób możemy pozbyć się swoich długów.
Są sytuacje, w których zaciągnięcie kredytu bądź wzięcie pożyczki będzie niezbędne. Możemy kupić samochód, dom, zapłacić za naukę dziecka lub opiekę medyczną. W przypadku jeżeli nie posiadamy środków finansowych na wykonanie zakupów w całości, pożyczona gotówka może być dobrym ruchem. Jak zwiększyć szansę na otrzymanie pożyczki pisaliśmy tutaj: http://chwilunia.pl/jak-zwiekszyc-szanse-na-otrzymanie-pozyczki/
Niestety są takie sytuację, w których pożyczamy więcej pieniędzy, niż możemy sobie na to pozwolić a potem nie jesteśmy w stanie ich spłacić. Najczęściej robi się z tego spory kłopot ale nie należy jeszcze panikować. Pamiętajmy, że nie ma sytuacji bez wyjścia i zawsze możemy znaleźć wyjście z tej sytuacji i pozbyć się długów na spokojnie.
Przedstawimy kilka sprawdzonych rad, które pomogą nam rozwiązać ten problem:

Pożyczka do 24 rat!

 RRSO 0% do Max 1971%

Dokonajmy oceny swoich finansów

Odpowiednim momentem do oceny swoich finansów jest Nowy Rok, analizujemy sukcesy jak i błędy finansowej za ubiegły rok. Czy możemy wyciągnąć wnioski po minionym czasie? Co zrobiliśmy dobrze a co mogliśmy zrobić lepiej? Przygotujmy budżet na nowy rok, skorzystajmy z lekcji jaką otrzymaliśmy.

Planujmy mądrze nasze zakupy

Zróbmy listę rzeczy, które chcemy kupić przed wyjściem do sklepu. Mają już listę zakupów, wiemy dokładnie, czego potrzebujemy i trzymając się jej, możemy realizować ustalony budżet. W innym przypadku, wystarczy drobny nadprogramowy wydatek, którego nie wliczyliśmy a obciąży on nasz budżet w dużym stopniu.

Dotyczy to również wydatków okazjonalnych. Jeżeli zazwyczaj kupujemy prezenty na Boże Narodzenie i jest to dla nas ważne, to przygotujmy się do tych zakupów ze sporym wyprzedzeniem. Zastanawiamy się nad budżetem i zakupem prezentów przez cały rok. Dobrą zasadą jest unikanie zakupów i wydawania pieniędzy w ostatniej chwili. Na ogół przed samym okresem świątecznym ceny są dużo droższe, dlatego robiąc to wcześniej możemy zaoszczędzić pieniądze np. na spłatę zadłużenia.

Podejmijmy dodatkową pracę i sprzedajmy to, czego nie potrzebujemy

Chyba najlepszym ze sposobów na pozbycie się swoich długów jest podjęcie dodatkowej pracy. Dodatkowo zarobione pieniądze są świetnym sposobem, aby oszczędzić więcej i móc zapłacić zaległe rachunki. Również skutecznym sposobem na zdobycie dodatkowej gotówki na spłatę zadłużenia, jest sprzedawanie niepotrzebnych rzeczy z domu, których już nie potrzebujemy lub nie będziemy używali. Po prostu sprzedajmy te przedmioty, zyskamy w ten sposób trochę dodatkowych środków finansowych i odetchnijmy z ulgą.

Rozważmy rozmowę z ekspertem

Jeżeli czujemy, że nadal nie umiemy zaoszczędzić pieniędzy na spłatę zadłużenia i zaplanowanie budżetu nie jest naszą najmocniejszą stroną, to poprośmy o wsparcie eksperta. Nie musi to być księgowy, któremu należałoby zapłacić za taką poradę. Zamiast tego może to być kolega lub przyjaciel, który ma jakieś doświadczenie odnośnie finansów. Doświadczenie takiej osoby, może zaoferować nam edukację finansową, porady i wskazówki. Może to być pomocna i cenna lekcja, a dodatkowo dzieląc się problemami z bliskimi osobami poczujemy ulgę. Jeżeli chcemy się dowiedzieć jak odzyskać szybko zdolność kredytową to pisaliśmy o tym tutaj: http://chwilunia.pl/szybko-odzyskac-zdolnosc-kredytowa/ 

Będziemy wdzięczni za Twój komentarz

Twoja ocena

Reset hasła