Jak zwiększyć szanse na otrzymanie pożyczki

Jak zwiększyć nasze szanse na otrzymanie pożyczki?

Myśląc o swojej przyszłości przede wszystkim planujemy wydatki i oszczędności. Działamy tak, żeby doprowadzić do realizacji swoich marzeń i celu. Często na etapie planowania wiemy jaką ilość gotówki będziemy potrzebowali do realizacji naszego celu. Przewidując odpowiednio wcześniej wiemy, że prawdopodobnie będziemy musieli postarać się o pożyczkę gotówkową. Dlatego już teraz wypadałoby zadbać o to, żeby ją później łatwo otrzymać.

Stałe źródło dochodu przybliża nas do celu

Firmy pożyczkowe oferujące pożyczki na oświadczenie w większości przypadków wymagają stałego źródła dochodu. Najbardziej pożądanym źródłem zatrudnienia jest:

  • umowa na czas nieokreślony
  • emerytura

jednak osoby mające:

  • umowę na czas określony
  • umowę o dziełom,
  • umowę zlecenie
  • zastępstwo

również mają bardzo duże szanse na otrzymanie pożyczki gotówkowej.

W większości przypadków wystarczy, że dana osoba ma przepracowaną określoną liczbę miesięcy w danej firmie i może bez żadnych przeszkód wypełnić formularz pożyczkowy. Kwota wnioskowanej pożyczki może być uzależniona od czasu trwania lub rodzaju umowy. Należy proszę pamiętać, że absolutnie nie jesteśmy skreślani przez pożyczkodawcę jeżeli nie posiadamy umowy na czas nieokreślony. Tak samo wygląda to w przypadku osób prowadzących gospodarstwo rolne lub działalność gospodarczą. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę powinniśmy zadbać o to żebyśmy mieli przepracowaną odpowiednią ilość miesięcy wymaganą przez danego pożyczkodawcę. Firmy pożyczkowe również pamiętają o osobach posiadających zasiłki takie jak:

  • macierzyński
  • chorobowy
  • rehabilitacyjny
  • wyrównawczy

Takie osoby bez żadnego problemu mogą ubiegać się o pożyczkę gotówkową.

Należy jednak pamiętać, że dużo pożyczkodawców nie akceptuje dochodów z tytułu:

Zadbajmy o swoją historię kredytową

dbanie o historię kredytową

Dobrym sposobem na zapewnienie sobie w przyszłości przychylności firm pożyczkowych lub banków będzie zadbanie o naszą historię kredytową. Jak już wspomnieliśmy we wcześniejszych artykułach: Jak szybko odzyskać zdolność kredytową – duża ilość pożyczkodawców weryfikuje potencjalnego pożyczkobiorcę w  bazach BIK, BIG czy KRD. Jeżeli mamy już jakieś koniecznie zadbajmy o to żeby były one regularnie spłacane. Jakiekolwiek opóźnienie może zaniżyć nasz scoring i negatywnie wpłynąć na ocenę naszej zdolności kredytowej a tym samym odrzuceniem naszego wniosku przez pożyczkodawce. Należy pamiętać, że informację w BIK dotyczą naszych zobowiązań bankowych. Natomiast informację w BIG dotyczą naszych zaległości względem nas: np. niezapłacone rachunki, mandaty, czy jakichś drobniejszych zaległych rachunkach, które zbagatelizowaliśmy. Niestety i one pracują na naszą niekorzyść i negatywny wizerunek względem potencjalnego pożyczkodawcy.

Mała rata = duży zysk

Często bywa tak, że jeszcze nie mieliśmy okazji skorzystać z oferty firm pożyczkowych bądź banku, nigdy nie braliśmy pożyczki czy kredytu i nie posiadamy żadnej historii kredytowej. Dla firm pożyczkowych z jednej strony to plus, gdyż bazy zewnętrze na ogół weryfikowane są pod kontem negatywnych informacji, z drugiej strony niestety jeżeli będziemy chcieli wnioskować o kredyt lub pożyczkę to brak historii kredytowej nie ułatwi nam wcale otrzymania gotówki. Dobrym pomysłem będzie zakup jakiegoś urządzenia na raty lub wzięcia niewielkiej pożyczki pozabankowej np. 500-1000 PLN na okres nie krótszy niż 6 miesięcy. Regularna spłata niewielkiej kwoty co miesiąc, zbuduje naszą historię kredytową oraz pozwoli nam na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt w przyszłości. Postarajmy się tak dobrać pożyczkę, żeby nie obciążyła ona zbytnio naszego budżetu i spłacajmy ją regularnie co zostanie odnotowane w bazie BIK.

Rozsądek

Aby zwiększyć swoje szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o pożyczkę to dobrą zasadą jest zastanowienie się ile dokładnie potrzebujemy pożyczyć gotówki i na jaki okres. Przeanalizujmy i oceńmy dokładnie jaka miesięczna kwota raty pożyczki nie obciąży naszego budżetu domowego. Należy pamiętać, że złożony przez nas wniosek o pożyczkę będzie rozpatrzony przychylniej przez pożyczkodawcę jak złożymy go na rozsądnych dla nas warunkach w stosunku do naszej sytuacji finansowej. Inaczej  ma się sytuacja jak ubiegamy się o dużą kwotę pożyczki i bardzo krótki okres czasu, podczas gdy nasze dochody i inne zobowiązania sugerują, że nie poradzimy sobie ze spłatą pożyczki. Duże znaczenie na pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku o pożyczkę mamy my sami, od tego jak budujemy w chwili obecnej nasze życie.  Już teraz zadbajmy o to, żeby łatwiej nam było w przyszłości – nie tylko zaciągnąć pożyczkę gotówkową ale i dzięki niej wygodniej i lepiej dzięki niej żyć.

Weź pożyczkę teraz!

Będziemy wdzięczni za Twój komentarz

Twoja ocena

Reset hasła