Kiedy najkorzystniej robić zakupy? Wyprzedaże!

Szykujemy się na wyprzedaże sklepowe!

Sąsiad chwali się nowym samochodem? Znajoma kupiła piękną sukienkę? Śnią się Wam po nocach sklepowe wyprzedaże i nowy sprzęt do domu? Przedstawiamy kalendarz przecen sezonowych na rok 2018!

 

Podobno nic nam nie daje tyle szczęścia co dopiero zakupy a najbardziej już poprawi nam humor kupowanie po atrakcyjnej cenie na wyprzedażach. Polowanie na różnego rodzaju promocję to gra warta świeczki, gdyż sklepy sieciowe ze sprzętem elektronicznym oraz ubraniami obniżają ceny nawet o 80%. Podczas przecen sezonowych możemy kupić bardzo tanio kosmetyki, obuwie, sprzęt AGD i RTV, ubrania czy dekoracje do domu.

Kalendarz wyprzedaży 2018 – zaczynamy!

wyprzedaż ubrań

Styczeń – jest to idealna pora roku, żeby zacząć robić zakupy. Już po Nowym Roku pojawiają się w sklepach nowe kolekcje wiosenne a zimowe bardzo tracą na wartości. Możemy wtedy szukać po sklepach wcześniej już upatrzonych marek ubrań. Spodnie, bluzki, sukienki możemy kupić taniej nawet o 80%.

 

przecena tabletów

Luty – jest to idealny okres kiedy potrzebujemy nowego laptopa, telewizora albo tabletu to wtedy mamy największe szanse żeby nabyć nowy sprzęt o kilka lub nawet kilkanaście procent taniej. Należy również pamiętać, że wciąż trwają wyprzedaże w sieciówkach odzieżowych. Wtedy jest druga fala największych przecen, ale bardzo trudno dostać popularne rozmiary.

 

wyprzedaż sprzętu sportowego

Marzec – po okresie wyjazdów zimowych i ferii, przychodzi czas na inne podróże. Możemy wtedy kupić nowy sprzęt sportowy oraz walizkę w świetnej cenie. Minął już popyt na torby podróżne, więc wypada zrobić miejsce na nową kolekcję. Możemy wtedy upolować fajne gadżety, które się nam przydadzą podczas kolejnych podróży.

 

 

wyprzedaż kosmetyków

Kwiecień–maj – w tym okresie zdarzają się międzysezonowe wyprzedaże, a na nich nowe kolekcje wiosenne i letnie przecenione i kilkanaście procent. W kwietniu po Świętach Wielkanocnych należy pamiętać o tańszych ozdobach świątecznych. Maj to dobry okres na promocyjne ceny kosmetyków oraz perfum na Dzień Matki.

 

 

wyprzedaż biżuterii

Czerwiec – uważa się, że czerwiec to idealny okres dla poszukiwaczy skarbów, gdyż możemy kupić taniej szlachetne kamienie i złoto. W czerwcu pojawiają się również pierwsze odzieżowe wyprzedaże.wtedy

 

 

wyprzedaż odzieży letniej

Lipiec – jest to świetny czas na wyprzedaże, wtedy promocja goni promocję. Pod koniec lipca można łatwo upolować przecenione nawet o 80% letnie ubrania.

 

 

 

wyprzedaż sprzętu fotograficznego

Sierpień – w tym okresie poza walizkami i akcesoriami podróżnymi przecenione po sezonie wakacyjnym są również aparaty – nawet o kilkanaście procent.

 

 

wyprawka szkolna

Wrzesień–październik – jest okresem promocji międzysezonowych. Można wtedy nabyć tanio sportowe obuwie przecenione przed zimą oraz przybory szkolne.

 

 

 

wyprzedaż akcesoriów kuchennych

Listopad – dobry czas na zakupy gdyż sklepy zaczynają przeceniać swój towar przed nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Taniej możemy kupić zabawki oraz akcesoria kuchenne. Warto również rozejrzeć się po półkach księgarni – mogą się tam pojawić tańsze bestsellery, które będą idealnym prezentem na święta.

 

 

 

Dowiedz się, jak szybko poprawić swoją zdolność kredytową. W darmowym poradniku Chwilunia.pl nasi eksperci wyjaśniają tajniki tańszych ofert kredytowych! Klikamy ten link

 

W listopadzie pojawiają się również dwie daty, o których warto pamiętać:

  • Czarny Piątek (ang. Black Monday), przypada w ostatni piątek listopada (23.11.2018 r. – w 2017 ta sama okazja wypada 24.11) po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. Jest dniem największych wyprzedaży w roku, w którym biorą także udział niektóre polskie sklepy. Rozpoczynają sezon zakupów przed świętami. Uwaga! Niektóre sklepy mogą być czynne tego dnia dłużej i oferują spore zniżki.
  • Cyberponiedziałek (ang. Cyber Monday) – obchodzony jest w USA w pierwszy poniedziałek zaraz po Święcie Dziękczynienia – w 2018 roku przypada on na 26 listopada. W tym dniu wiele sklepów internetowych organizuje wyprzedaż sprzętu elektronicznego. Łatwo ustrzelić wtedy konsolę, tablet grę komputerową albo smartfona.

 

wyprzedaż odzieży zimowej

Grudzień –  zaraz po świętach Bożego Narodzenia można wyruszyć na pierwsze zakupowe łowy, wtedy towar nie jest jeszcze przebrany, a na sklepowych półkach leżą smakowite kąski. Można wtedy zaopatrzyć się w dobrą kurtkę zimową, skórzane rękawiczki, wełniane swetry  i wszystkie akcesoria, przydatne podczas zimowych mrozów. Również po Bożym Narodzeniu ozdoby świąteczne są dużo tańsze, więc zrób zapasy łańcuchów choinkowych, reniferów oraz bombek na następny rok.

Pamiętajmy, żeby w szale wyprzedaży zachować spory umiar, dlatego należy kupować rzeczy, których rzeczywiście potrzebujesz. Tylko w tym przypadku rzeczywiście zyskamy na promocjach, bo nie tylko o przyjemność, ale również o oszczędności tu chodzi. 
Będziemy wdzięczni za Twój komentarz

Twoja ocena

Reset hasła