Jak szybko odzyskać zdolność kredytową?

Jak szybko odzyskać zdolność kredytową?

Niska zdolność kredytowa oraz wiedza jak odzyskać zdolność kredytową to w obecnych czasach bardzo duży problem. Uniemożliwia on skorzystanie z wielu udogodnień m.in od najprostszych zakupów na raty po bardzo istotny dla wielu rodzin w dzisiejszych czasach. Dobrym przykładem będzie tutaj zaciągnięcie kredytu hipotecznego.

Całkowity brak lub obniżona zdolność kredytowa dla większości osób kojarzy się z Biuro Informacji Kredytowej i złymi wpisami w tej właśnie instytucji. W uproszczenie, można przyjąć, że wiarygodność kredytową kształtuje właśnie instytucja BIK.

Co Państwo możecie i powinniście zrobić w sytuacji gdy brakuje Wam wiarygodności i zdolności kredytowej? Czy i w jaki sposób można poprawić swoją złą historię w BIK?

Sprawdzenie raportu BIK

sprawdzanie bazy bik

W pierwszej kolejności powinniśmy poprosić o szczegółowe sprawdzenie i przedstawienie nam w formie raportu Państwa historii kredytowej w BIK. Raport taki zawiera dużą ilość szczegółów, często niedostrzeganych przez laika. Mogą one zawierać informacje odnośnie słabej oceny w BIK tzw. scoring.

Istotną rzeczą jest, żeby cały raport był szczegółowo przeanalizowany pod kątem zaniedbań kredytobiorcy jak również kredytodawcy. Dlaczego kredytodawcy? Dlatego, że bardzo często może się zdarzyć, że to właśnie banki są odpowiedzialne za powstałe złe wpisy. Takie wpisy mogły być spowodowane zaniedbaniami pracowników bądź jakiś błędów systemowych. Nie jest do końca ważna przyczyna powstania, ważne jest, że obciążają one kredytobiorcę i negatywnie wpływają na jego bazę w BIK.

Dogłębna analiza raportu pozwoli nam również na wychwycenie oraz skorygowanie ewentualnych błędów właściciela raportu BIK, z których istnienia mógł sobie nawet nie zdawać sprawy.

Przeciętny kredytobiorca z reguły wie tylko, że w przypadku nieterminowego płacenia np. rat kredytu będzie on „wpisany do bazy BIK”. Niestety nie wie on jaki wpływ na jego wiarygodność przez algorytm systemu BIK mają limity kart kredytowych, limity na koncie i ich wykorzystanie w ciągu kilku miesięcy. Ale uwaga bo szybkie pożyczki tzw. chwilówki jak również ich sposób spłacania i brania! Przeoczone koszty jakiegoś pojedynczego kilkudniowego opóźnienia w spłacie raty jak również setki innych niuansów, na które składa się raport BIK.

Po dokładnym przeanalizowaniu raportu możemy sporo zyskać gdyż wychwycimy i szybko wyeliminujemy w nim drobne błędy, które zaniżają nam scoring. W przypadku gdy balansujemy na granicy wiarygodności kredytowej, takie małe drobiazgi mogą być przyczyną naszej słabej zdolności kredytowej i ich wyeliminowanie może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Czyszczenie negatywnych wpisów BIK

czyszczenie bazy bik

Dobrą a za razem najczęściej używaną metodą do odbudowy zdolności kredytowej są pożyczki pozabankowe z okresem i spłaty dłuższym niż 6 miesięcy.

I tylko takie, które współpracują z bazami BIK.  Również bardzo ważnym krokiem do odzyskania naszej wiarygodności kredytowej i zwiększenia scoringu jest usunięcie wszystkich złych wpisów z rejestru (tzw. czyszczenie BIK).

Do negatywnych wpisów należą ślady po niespłacanych kredytach lub płaconych z opóźnieniem, które zostały już zamknięte w ostatnich pięciu latach. Proszę pamiętać, że pozbycie się negatywnych śladów swojej historii kredytowej nie sprawi, że nagle nasz scoring poszybuje w górę! Temu służy właśnie jak już wcześniej wspomnieliśmy pożyczka pozabankowa na minimum 6 miesięcy.

Odbuduj zdolność kredytową

Odbudowa BIK – poprawa tzw. scoringu

W tym miejscu przechodzimy do najistotniejszej części tego poradnika, mianowicie do czynności, które pomogą nam w odbudowaniu wiarygodności kredytowej i zwiększą naszą zdolność kredytową. Są to czynności, które możemy wykonać samemu!

Żeby rozpocząć proces zwiększenia scoringu w BIK, należy postępować delikatnie i z dużym wyczuciem. Pierwsze kroki mają tutaj ogromne znaczenie i zależy od tego powodzenie całego procesu odbudowy.

Dlatego przygotowaliśmy dla Was porady, które skutecznie pomogą odbudować Waszą wiarygodność, nawet tym osobom, których historia kredytowa i przeszłość dyskwalifikowała ich w oczach pożyczkodawców od dawna.

 

odbudowa zdolności kredytowej

Budowanie pozytywnej historii BIK poza bankami

Jak już od dawna wiadomo, że bardzo rozbudowany system parabanków był efektem „wypchnięciem” milionów kredytobiorców poza system bankowy. Co poskutkowało tym, że rola na rynku finansowym największych firm stała się bardziej znacząca niż małych banków. W efekcie tego rynek pozabankowy i bankowy zaczął się przenikać w Biurze Informacji Kredytowej.  Od jakiegoś czasu w BIK znalazły się największe firmy pożyczkowe pozabankowe jak również ich klienci. Warto zwrócić uwagę i wykorzystać ten fakt, szczególnie, że nie wymaga on dużych nakładów oraz specjalnego wysyłki.

Jak poprawić zdolność kredytową dzięki pożyczkom pozabankowym?

Money Guru posiada w swojej ofercie pożyczkodawców, którzy odnotują Państwa pożyczkę w BIK. Dlatego w przypadku jak będą ona dobrze spłacona to pozwoli Wam w końcu odzyskać zdolność kredytową!

Proszę jeszcze raz pamiętać, że odbudowa Państwa zdolności kredytowej jest procesem długotrwałym. Proponujemy zacząć od najszybszej metody jaką będzie zaciągnięcie niewielkiej pożyczki nawet na minimalną kwotę np. 500 PLN na okres minimum 6 miesięcy.

Link do sprawdzonej firmy znajdziemy poniżej:

Odbuduj zdolność kredytową

 

1 Comment
  1. Odpowiedź
    Renata 23/11/2017 o 01:16

    Podobało mi się.

Twoja ocena

Reset hasła